Bitcoin

Grayscale kontynuuje gromadzenie Bitcoinów

Bitcoin nadal jest zasobem cyfrowym, cieszącym się dużym popytem na rynku, a handel detaliczny i instytucje walczą o zdobycie jak największej liczby BTC. Od strony instytucjonalnej Grayscale wypełnia swoją torbę Bitcoin coraz większą liczbą BTC, jak wiele innych. Zgodnie z ostatnią aktualizacją, Grayscale dodała 12319 BTC do swojego funduszu Grayscale Bitcoin Trust [GBTC] w ciągu jednego dnia. Suma ta była podobno większa niż łączny zakup w ciągu ostatniego tygodnia.

Kevin Rooke napisał na Twitterze :

Zła wiadomość dla niedźwiedzi Bitcoin.

Grayscale’s Bitcoin Trust właśnie dodał 12319 BTC do $ GBTC w ciągu jednego dnia.
To więcej niż 11,512 BTC, które dodali przez cały ostatni tydzień, kiedy Bitcoin złamał ATH. ”

Grayscale aktywnie konkuruje z innymi instytucjami, co było widoczne w jej zasobach Bitcoin na 2020 r., Które do tej pory odnotowały wzrost o ponad 66%. Dane sugerują, że holding Bitcoin Gryascale osiągnął 588,97 tys. BTC, co stanowi około 12,78 miliarda dolarów zarządzanych aktywów.

Ten dodatek nadchodzi po piętach Microstrategy kupującego 30 tysięcy BTC za 650 milionów dolarów. Według Bitcoin Treasuries, firma wywiadu gospodarczego ma obecnie 70470 BTC o wartości ponad 1,596 miliarda dolarów w swojej rezerwie skarbowej. Według prezesa Micheala Saylora, MicroStrategy wydała dotychczas na bitcoiny 1,125 miliarda dolarów, przy średniej cenie 15964 dolarów za BTC.

Co ciekawe, SkyBridge Capital ogłosił uruchomienie funduszu Bitcoin, aby „zdemokratyzować” inwestowanie w przestrzeń kryptowalut. Zainicjował fundusz kwotą 25 mln USD i minimalną subskrypcją ustaloną na 50 000 USD.

Kupowanie instytucjonalne jest dobrym znakiem, zwiększone odpływy z giełd również przyczyniły się do tego zwyżkowego tempa. Oczekuje się, że zwiększone wypływy skończą się w chłodniach, co skłoniło wielu analityków rynku do przewidywania, że ​​szczyt jeszcze się nie ukazał. Szef działu rozwoju firmy Krakena, Dan Held, porównał dane do poprzedniego halvingu Bitcoina i przewidział, że szczyt będzie widoczny do września 2021 r.

Held tweetował:

Cena halvingów bitcoinów.

Bitcoin jest na dobrej drodze do osiągnięcia szczytu około września 2021 roku!

– Dan Held (@danheld) 22 grudnia 2020 r

Wraz ze wzrostem inwestycji i zainteresowania Bitcoinem kryptowaluta jest daleka od utraty pary. Zakupy instytucjonalne skłoniły również handlowców detalicznych do nabycia jak największej liczby BTC.